Metoda opiera się na masażu określonych punktów bądź stref refleksorycznych w obrębie stopy. Z każdego punktu na stopie prowadzą drogi informacyjne w postaci włókien nerwowych do odpowiednich organów w organizmie. Masaż powoduje usunięcie blokad i złogów , udrożnienie przepływów energii w obszarze masowanym, a tym samym otwiera drogę do regeneracji całego organizmu. Jest to przywracanie równowagi w komórkach poprzez poprawę krążenia krwi, która dotlenia i zarazem oczyszcza tkanki.

Wiele chronicznych schorzeń można usunąć poprzez regularne masaże całych stóp, stosowane najpierw nawet codziennie, potem np. co tydzień, ale zawsze pamiętając o kontynuacji zabiegów przy stanach chorobowych przynajmniej raz na miesiąc. Długotrwałe (np. przez rok) stosowanie masażu stóp, często prowadzi do cofnięcia się nawet przewlekłych schorzeń. Profilaktycznie stosuje się masaż stóp raz na 1-3 miesiące.

Refleksoterapię stóp można zastosować jako profilaktykę w każdym wieku, niezależnie od obecnego zdrowia, ponieważ ten masaż w każdym przypadku reguluje transport płynów wewnątrzustrojowych, a tym samym dotlenia i oczyszcza z toksyn komórki organizmu.

created by wizja.net      Strona kojarzona ze słowami: refleksoterapia